• My Love Affair with Marriage

    ★★★

  • Will-o’-the-Wisp

    ★★★★

  • Burning Days

    ★★★½

  • Men

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Deep Water

    ★★★½

  • Mama Bears

    ★★★

  • Windfall

    ★★★

  • After Sherman

  • The Batman

    ★★★

  • Unrest

    ★★★½

  • Robe of Gems

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Behind the Swedish Model

    ★★★

  • Sirens

    ★★★

  • Alice

    ★★½

  • Our Home

    ★★★★

  • Starfuckers

    ★★★★½

  • Klondike

    ★★★½

  • Master

    ★★½

  • Leonor Will Never Die

    ★★½

  • Tantura

    ★★★★

  • Myanmar Diaries

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Me & The Beasts

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • The Rescue

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Noise of Engines

    ★★★

  • Carajita

  • Benediction

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • You Resemble Me

  • White Building

    ★★★½

  • Private Desert

    ★★★

  • The Great Movement

  • Il Buco

    ★★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Cathedral

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Becoming Cousteau

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Three Minutes - A Lengthening

  • River

    ★★½

  • Homebody

    ★★½

  • After Blue (Dirty Paradise)

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • France

    ★★★½

  • In Front of Your Face

    ★★★★

  • Hold Me Tight

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • The Tsugua Diaries

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Feathers

    ★★★★

  • Futura

    ★★★★

  • Neptune Frost

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • Întregalde

    ★★★