Sort by

Trevor has logged 68 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Woodstock

Woodstock

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Medium Cool

Medium Cool

1969
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Bob & Carol & Ted & Alice

Bob & Carol & Ted & Alice

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
10
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★
Edit this entry  
08
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Needle

The Needle

1988
×
★★★
Edit this entry  
01
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Edit this entry  
27
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★
Edit this entry  
27
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Thing

The Thing

1982
×
★★★½
Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★
Edit this entry  
24
Scream

Scream

1996
×
★★★
Edit this entry  
21
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Edit this entry  
25
Five Easy Pieces

Five Easy Pieces

1970
×
★★★
Edit this entry  
25
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★
Edit this entry  
25
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Edit this entry  
06
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★
Edit this entry  
10
THX 1138

THX 1138

1971
×
★★★
Edit this entry  
09
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★
Edit this entry  
08
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
10

10

1979
×
★★
Edit this entry  
27
Logan's Run

Logan's Run

1976
×
★★★★
Edit this entry  
25
Two-Lane Blacktop

Two-Lane Blacktop

1971
×
★★★
Edit this entry  
18
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★
Edit this entry  
18
California Split

California Split

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Badlands

Badlands

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry