ciara has logged 187 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Robots

Robots

2005
×
Read the review Edit this entry  
30
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Prom

The Prom

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cat Soup

Cat Soup

2001
×
★★★★
Edit this entry  
23
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Water for Elephants

Water for Elephants

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Master

The Master

2012
×
★★★½
Edit this entry  
06
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Australian Psycho

Australian Psycho

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Bad Mother's Handbook

The Bad Mother's Handbook

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Shining

The Shining

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry