Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Falcon Lake

Falcon Lake

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
You Hurt My Feelings

You Hurt My Feelings

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Society of the Snow

Society of the Snow

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Showing Up

Showing Up

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Thousand and One

A Thousand and One

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Full Time

Full Time

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Passages

Passages

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Creator

The Creator

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Master Gardener

Master Gardener

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Enys Men

Enys Men

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Maestro

Maestro

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Sentinel

The Sentinel

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gun Crazy

Gun Crazy

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Blackening

The Blackening

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Albert Brooks: Defending My Life

Albert Brooks: Defending My Life

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Last Run

The Last Run

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Saltburn

Saltburn

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
May December

May December

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Host

Host

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Accused

Accused

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
STILL: A Michael J. Fox Movie

STILL: A Michael J. Fox Movie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Caine Mutiny Court-Martial

The Caine Mutiny Court-Martial

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Swan

The Swan

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Rat Catcher

The Rat Catcher

2023
×
★★
Read the review Edit this entry