Sort by

Zach has logged 169 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Going in Style

Going in Style

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Man Who Would Be King

The Man Who Would Be King

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Supersonic

Supersonic

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rampage

Rampage

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gemini

Gemini

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Quick Change

Quick Change

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sólo con tu pareja

Sólo con tu pareja

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Apostle

Apostle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cam

Cam

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bāhubali 2: The Conclusion

Bāhubali 2: The Conclusion

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Two English Girls

Two English Girls

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bāhubali: The Beginning

Bāhubali: The Beginning

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Father Figures

Father Figures

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Baxter

The Baxter

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Grimsby

Grimsby

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Money Monster

Money Monster

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Edit this entry  
04
Teeth

Teeth

2007
×
★★
Edit this entry  
03
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mandy

Mandy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry