• Not Okay

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Persuasion

    ★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

  • Elvis

    ★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★½

  • X

    ★★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★★

  • Uncharted

    ★★

  • Fresh

    ★★★★½

  • Scream

    ★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Sing 2

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Maid

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Cherry

    ★★

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½