Sort by

raf :) has logged 153 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Rainmaker

The Rainmaker

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry