• The Jonsson Gang

    ★★

  • The Prom

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★

  • Tenet

  • After We Collided

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Cats

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • It Chapter Two

  • Midsommar

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

  • Fyre

  • If Beale Street Could Talk

  • A Very English Scandal

  • Border

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Wild Wild Country

  • The Cake General

    ★★★½

  • Love, Simon

  • Isle of Dogs

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • It

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Death Note

  • OtherLife

  • In a Heartbeat

  • Cars 3

    ★★★★★

  • Twin Peaks: The Return

  • Wonder Woman

  • Alien: Covenant

  • Baby Driver

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Dave Made a Maze

    ★★★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

  • Hidden Figures

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Black Mirror: San Junipero

  • Moonlight

  • Now You See Me 2

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★★

  • The Nice Guys

  • Lemonade

  • Curmudgeons

  • Beware the Slenderman

  • Holy Hell

    ★★★★

  • Tickled

  • Captain Fantastic

    ★★★★★

  • Author: The JT LeRoy Story

  • Star Wars: The Force Awakens

  • A Man Called Ove

  • Bruce Springsteen - The Ties That Bind

  • John Mulaney: The Comeback Kid

  • The Big Short

    ★★

  • The Good Dinosaur

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • Crimson Peak

    ★★★★

  • Straight Outta Compton