• The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★★

  • After We Collided

    ★★

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Miss Fisher and the Crypt of Tears

    ★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Cats

    ★½

  • Bombshell

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Tall Girl

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Planet of the Humans

    ★★★

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Guava Island

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Out Stealing Horses

    ★★★½

  • Official Secrets

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Maniac

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Widows

    ★★★½