Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
After We Collided

After We Collided

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Barnyard

Barnyard

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eddie Murphy Raw

Eddie Murphy Raw

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★½
Edit this entry  
08
Cat on a Hot Tin Roof

Cat on a Hot Tin Roof

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eddie Murphy: Delirious

Eddie Murphy: Delirious

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★
Edit this entry  
24
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ran

Ran

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Happiness

Happiness

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry