Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
03
Wish

Wish

2023
×
★★★½
Edit this entry  
02
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Muzzle

Muzzle

2023
×
★★★
Edit this entry  
29
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Fearless

Fearless

1993
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Sisu

Sisu

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Stephen Curry: Underrated

Stephen Curry: Underrated

2023
×
★★★½
Edit this entry  
21
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Judgment at Nuremberg

Judgment at Nuremberg

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Redeem Team

The Redeem Team

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Death of Yugoslavia

The Death of Yugoslavia

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Fearless

Fearless

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Killer

The Killer

2023
×
★★★
Edit this entry  
08
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★½
Edit this entry  
31
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bodies

Bodies

2023
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
★★★
Edit this entry  
26
Generation Wembley

Generation Wembley

2023
×
★★★★
Edit this entry  
25
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Generation Wembley

Generation Wembley

2023
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
★★★
Edit this entry  
08
Utøya: July 22

Utøya: July 22

2018
×
Read prior review Edit this entry  
08
Reign of Fire

Reign of Fire

2002
×
★★★
Edit this entry  
08
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Oskar's Dress

Oskar's Dress

2022
×
★★
Edit this entry  
03
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★
Edit this entry  
03
Vacation Friends 2

Vacation Friends 2

2023
×
★★★½
Edit this entry  
30
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
★★½
Edit this entry  
30
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Death of Yugoslavia

The Death of Yugoslavia

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Kagemusha

Kagemusha

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Viva la Vulva

Viva la Vulva

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Penissimo

Penissimo

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★★
Edit this entry  
16
Elemental

Elemental

2023
×
★★★½
Edit this entry  
13
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Elemental

Elemental

2023
×
★★★½
Edit this entry  
12
This Is My Country

This Is My Country

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Insiang

Insiang

1976
×
★★★★½
Edit this entry