Sort by
  • Barbie

  • They Cloned Tyrone

  • John Mulaney: Baby J

  • Glitch: The Rise & Fall of HQ Trivia

    ★★★½

  • Cocaine Bear

  • This Place Rules

    ★★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Love, Lizzo

    ★★★½

  • The People We Hate at the Wedding

    ★★★½

  • Stutz

    ★★★★½

  • Do Revenge

    ★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Inside the Mind of a Cat

  • Unauthorized

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Dropout

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Sharp Stick

    ★★★

  • Good Timing with Jo Firestone

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • Jacuzzi

  • Free Guy

  • The Green Knight

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Luca

  • The Novice

    ★★★

  • Friends: The Reunion

  • Nobody

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★★

  • El Planeta

  • We Can Be Heroes

  • Happiest Season

    ★★

  • Shiva Baby

  • I May Destroy You

  • Minari

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

  • Kajillionaire

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Sonic the Hedgehog

  • Zola

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • Birders

    ★★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • The Goldfinch

  • Knives Out

  • Hustlers

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★★

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Ad Astra

  • Straight Up

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Always Be My Maybe