Sort by

sal has logged 87 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Hitch

Hitch

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How to Steal a Million

How to Steal a Million

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Aziz Ansari: Buried Alive

Aziz Ansari: Buried Alive

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hitch

Hitch

2005
×
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Landline

Landline

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Operator

Operator

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gilmore Girls: A Year in the Life

Gilmore Girls: A Year in the Life

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Liberal Arts

Liberal Arts

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Drive Me Crazy

Drive Me Crazy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Person to Person

Person to Person

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Landline

Landline

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hello, My Name Is Doris

Hello, My Name Is Doris

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
What If

What If

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Leonie

Leonie

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The American President

The American President

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Thirteen Days

Thirteen Days

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry