txdrmst has logged 410 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Enron: The Smartest Guys in the Room

Enron: The Smartest Guys in the Room

2005
×
★★★
Edit this entry  
31
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Life Itself

Life Itself

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Vietnam War

The Vietnam War

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Defiant Ones

The Defiant Ones

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kickboxer

Kickboxer

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Double Team

Double Team

1997
×
Read the review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Out for Justice

Out for Justice

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
Read the review Edit this entry  
24
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
There's Something Wrong with Aunt Diane

There's Something Wrong with Aunt Diane

2011
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Nineties

The Nineties

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bagboy

Bagboy

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Mountain Where Everything Is Upside Down

The Mountain Where Everything Is Upside Down

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wormwood

Wormwood

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
This Was the XFL

This Was the XFL

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nature Boy

Nature Boy

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Judd Apatow: The Return

Judd Apatow: The Return

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Voyeur

Voyeur

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Je, tu, il, elle

Je, tu, il, elle

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wavelength

Wavelength

1967
×
Read the review Edit this entry  
29
Long Shot

Long Shot

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Beaches of Agnès

The Beaches of Agnès

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Edit this entry