Sort by

txdrmst has logged 507 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Police Story 3: Super Cop

Police Story 3: Super Cop

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Never Too Young to Die

Never Too Young to Die

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Slow West

Slow West

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
One Man Metal

One Man Metal

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Last Shaman

The Last Shaman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Residue

Residue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Murder on Middle Beach

Murder on Middle Beach

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Classic Albums: Fleetwood Mac - Rumours

Classic Albums: Fleetwood Mac - Rumours

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Carlos Almaraz: Playing with Fire

Carlos Almaraz: Playing with Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Silence of Mark Rothko

The Silence of Mark Rothko

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Grudge

The Grudge

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Metadata

Metadata

1971
×
Read the review Edit this entry  
20
60 Cycles

60 Cycles

1965
×
Read the review Edit this entry  
19
Standing Alone

Standing Alone

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Day in Forillon

A Day in Forillon

1978
×
Read the review Edit this entry  
19
Graphic Variations on Telidon

Graphic Variations on Telidon

1979
×
Read the review Edit this entry  
18
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Antiviral

Antiviral

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Need for Speed, Bicycle Messengers in New York

The Need for Speed, Bicycle Messengers in New York

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Delivery

Delivery

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Sunday in Hell

A Sunday in Hell

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Macaframa

Macaframa

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Personal Gold: An Underdog Story

Personal Gold: An Underdog Story

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
4 Little Girls

4 Little Girls

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thought Crimes

Thought Crimes

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Crow

The Crow

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sweetgrass

Sweetgrass

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Welfare

Welfare

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Boxing Gym

Boxing Gym

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry