Sort by

txdrmst has logged 42 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jerrod Carmichael: 8

Jerrod Carmichael: 8

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Matangi / Maya / M.I.A.

Matangi / Maya / M.I.A.

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Memory: The Origins of Alien

Memory: The Origins of Alien

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bobbi Jene

Bobbi Jene

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Street Fighter

Street Fighter

1994
×
Read the review Edit this entry  
25
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Selena

Selena

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Kitbull

Kitbull

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Long Dumb Road

The Long Dumb Road

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Alex of Venice

Alex of Venice

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Border

Border

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Margaret

Margaret

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Body Remembers When the World Broke Open

The Body Remembers When the World Broke Open

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry