Tyler Cook has logged 83 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rudy

Rudy

1993
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Rope

Rope

1948
×
★★★½
Edit this entry  
20
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cool Runnings

Cool Runnings

1993
×
★★½
Edit this entry  
07
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★
Edit this entry  
23
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry