• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

    ★★½

  • X

    ★★★★½

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • He's All That

    ★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Outside the Wire

    ★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • The Empty Man

    ★★

  • Soul

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Fatman

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • High Score

    ★★★½

  • Fatima

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Arkansas

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★