Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★
Edit this entry  
29
Viy

Viy

1967
×
★★★
Edit this entry  
26
Devotion

Devotion

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
19
She Said

She Said

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Prey for the Devil

Prey for the Devil

2022
×
Read the review Edit this entry  
31
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Run Sweetheart Run

Run Sweetheart Run

2020
×
★★
Edit this entry  
27
Pieces

Pieces

1982
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Thing

The Thing

1982
×
★★★
Edit this entry  
22
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Bros

Bros

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★
Edit this entry  
16
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Significant Other

Significant Other

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Smile

Smile

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
½
Edit this entry  
07
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
½
Edit this entry  
07
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
Read the review Edit this entry  
06
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Edit this entry  
05
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Bros

Bros

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Hypochondriac

Hypochondriac

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★½
Edit this entry  
30
Bros

Bros

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blonde

Blonde

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★
Edit this entry  
22
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Edit this entry