tyde has logged 112 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Vice

Vice

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
All About Nina

All About Nina

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Green Book

Green Book

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Widows

Widows

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nobody's Fool

Nobody's Fool

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Our Lips Are Sealed

Our Lips Are Sealed

2000
×
Read the review Edit this entry  
21
The New Romantic

The New Romantic

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Night School

Night School

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry