tyde has logged 27 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Unedited Footage of a Bear

Unedited Footage of a Bear

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Turning

The Turning

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Luz

Luz

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
How I Live Now

How I Live Now

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Edit this entry  
06
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Grudge

The Grudge

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry