Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Honor Society

Honor Society

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Free Birds

Free Birds

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Space Between Us

The Space Between Us

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
The Lorax

The Lorax

2012
×
Read the review Edit this entry  
16
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Every Day

Every Day

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Letterboxed

Letterboxed

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Smile

Smile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Skeleton Frolics

Skeleton Frolics

1937
×
Read the review Edit this entry  
30
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Six Shooter

Six Shooter

2004
×
Read the review Edit this entry  
21
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream: Halloween Special

Scream: Halloween Special

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★½
Read the review Edit this entry