Sort by

Tyler has logged 485 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Montana Story

Montana Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Something in the Dirt

Something in the Dirt

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Territory

The Territory

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Clerks III

Clerks III

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody

Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spirited

Spirited

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Whale

The Whale

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nanny

Nanny

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Brian and Charles

Brian and Charles

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry