Sort by

Tyler has logged 373 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
It Lives Inside

It Lives Inside

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Million Miles Away

A Million Miles Away

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
El Conde

El Conde

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jawan

Jawan

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Expendables

The Expendables

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Last Exorcism

The Last Exorcism

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Boxtrolls

The Boxtrolls

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hustler

The Hustler

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Equalizer 3

The Equalizer 3

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Vacation Friends 2

Vacation Friends 2

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Election

Election

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Strays

Strays

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cats Don't Dance

Cats Don't Dance

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Monkey King

The Monkey King

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry