Tyler has logged 10 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Signs

Signs

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★★
Edit this entry  
06
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Edit this entry