RSS feed for Ty Landis
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
Edit this entry  
09
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Se7en

Se7en

1995
×
Edit this entry  
02
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
Edit this entry  
01
The Predator

The Predator

2018
×
Edit this entry  
27
Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
Read prior review Edit this entry  
16
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
Read prior review Edit this entry  
05
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
The Master

The Master

2012
×
Read prior review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
Edit this entry  
17
Too Old to Die Young

Too Old to Die Young

2019
×
Edit this entry  
13
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
Edit this entry  
12
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Domino

Domino

2019
×
Edit this entry  
02
Our Time

Our Time

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Body Snatchers

Body Snatchers

1993
×
Edit this entry  
30
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Aladdin

Aladdin

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Young Adult

Young Adult

2011
×
★½
Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
Edit this entry  
06
Poetic Justice

Poetic Justice

1993
×
Edit this entry  
04
Book Club

Book Club

2018
×
Edit this entry  
03
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
Edit this entry  
29
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Sliver

Sliver

1993
×
Edit this entry  
22
High Life

High Life

2018
×
Edit this entry  
20
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Klute

Klute

1971
×
Edit this entry  
14
In Dog Years

In Dog Years

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Destroyer

Destroyer

2018
×
Edit this entry  
05
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★½
Edit this entry  
30
Diane

Diane

2018
×
Edit this entry  
27
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
Edit this entry  
16
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Coherence

Coherence

2013
×
Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
Edit this entry  
03
Cold War

Cold War

2018
×
Edit this entry