Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
That Dog

That Dog

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
The Hustler of Money

The Hustler of Money

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Heaven Adores You

Heaven Adores You

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
An Evening with Tim Heidecker

An Evening with Tim Heidecker

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Alley Cats Strike

Alley Cats Strike

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Free Guy

Free Guy

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Home

Home

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Zola

Zola

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry