• Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • A Quiet Place

  • Annihilation

  • Hereditary

    ★★

  • Coco

  • Dunkirk

  • Baby Driver

  • Split

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★★

  • The Infiltrator

    ★★★★

  • Deadpool

  • The Martian

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

  • Ex Machina

  • Gone Girl

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

  • The Wolf of Wall Street

  • The Great Gatsby

    ★★★★

  • The Conjuring

    ★★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Skyfall

    ★★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★

  • 21 Jump Street

    ★★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★

  • Avatar

    ★★★★★

  • District 9

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★

  • The Hangover

    ★★★

  • Inglourious Basterds

  • The Dark Knight

  • Superbad

    ★★★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★

  • Ratatouille

    ★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • Hot Fuzz

    ★★★

  • Casino Royale

    ★★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★

  • The Incredibles

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★★★

  • Spider-Man

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★★★

  • Shrek

    ★★★★

  • Unbreakable

    ★★★★

  • Fight Club

  • Saving Private Ryan

    ★★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★

  • Toy Story

    ★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★

  • Pulp Fiction

  • Jurassic Park

    ★★★★

  • The Silence of the Lambs

  • Die Hard

    ★★★★

  • Full Metal Jacket

    ★★★★

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★★

  • Back to the Future

    ★★★★

  • The Breakfast Club

    ★★★★

  • The Terminator

    ★★★★

  • The Shining