RSS feed for Tyler
  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • My Spy

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Dark Phoenix

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Entering Red

    ★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Escape Room

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Mary Poppins Returns

  • Aquaman

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★★

  • Green Book

  • mid90s

    ★★★★

  • Halloween

  • Vox Lux

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • A Simple Favor

    ★★★

  • First Man

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

  • Tag

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • A Quiet Place

  • Tomb Raider

  • Game Night

  • Annihilation

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

  • Home Shopper

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Searching

  • The Post

  • Star Wars: The Last Jedi

  • The Greatest Showman

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Justice League

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Molly's Game

    ★★★

  • mother!

    ★★★★½

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Dunkirk