Sort by

tyler has logged 161 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Midnight Kiss

Midnight Kiss

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Edit this entry  
14
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★½
Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★★★
Edit this entry  
19
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★½
Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★½
Edit this entry  
30
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Edit this entry  
28
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Amy

Amy

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
16
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★
Edit this entry  
14
Haunters: The Art of the Scare

Haunters: The Art of the Scare

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Edit this entry  
11
Haunt

Haunt

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★½
Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Edit this entry  
24
Jason X

Jason X

2001
×
★½
Edit this entry  
23
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
Edit this entry  
23
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★
Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★½
Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Edit this entry  
12
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★
Edit this entry  
10
K-12

K-12

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Affluenza

Affluenza

2014
×
Edit this entry  
24
Fear

Fear

1996
×
★★★
Edit this entry