tyler has logged 264 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
Brothers

Brothers

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★
Edit this entry  
18
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★½
Edit this entry  
17
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Endless Love

Endless Love

2014
×
★★½
Edit this entry  
14
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Edit this entry  
13
Clouds

Clouds

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
Run

Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Edit this entry  
10
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
Edit this entry  
08
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Break-Up

The Break-Up

2006
×
★★★
Edit this entry  
07
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Edit this entry  
02
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★
Edit this entry  
29
Time

Time

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★½
Edit this entry  
26
Savage X Fenty Show Vol. 2

Savage X Fenty Show Vol. 2

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★
Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★
Edit this entry  
19
Savage X Fenty Show

Savage X Fenty Show

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
50/50

50/50

2011
×
★★★★
Edit this entry