Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Master Gardener

Master Gardener

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zardoz

Zardoz

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
My Blade is Fury

My Blade is Fury

×
★★★★
Edit this entry  
18
Fast X

Fast X

2023
×
★★★½
Edit this entry  
16
Hypnotic

Hypnotic

2023
×
★★½
Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dream Lover

Dream Lover

1993
×
★★★½
Edit this entry  
13
Gozu

Gozu

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I See You

I See You

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ticker

Ticker

2001
×
★★½
Edit this entry  
05
Half Past Dead

Half Past Dead

2002
×
★★½
Edit this entry  
05
The Patriot

The Patriot

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fire Down Below

Fire Down Below

1997
×
★★★
Edit this entry  
05
The Glimmer Man

The Glimmer Man

1996
×
★★★
Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Sisu

Sisu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Flashdance

Flashdance

1983
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Day After Trinity

The Day After Trinity

1981
×
★★★★
Edit this entry  
25
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Fear of God: 25 Years of The Exorcist

The Fear of God: 25 Years of The Exorcist

1998
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Renfield

Renfield

2023
×
★★★
Edit this entry  
15
Nineteen Eighty-Four

Nineteen Eighty-Four

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
C'est la Vie

C'est la Vie

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Basically

Basically

2014
×
★★★
Edit this entry  
14
The Turtle's Head

The Turtle's Head

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
Munchausen

Munchausen

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
Beau

Beau

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Girl and Her Trust

The Girl and Her Trust

1912
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Lonedale Operator

The Lonedale Operator

1911
×
★★★
Edit this entry  
14
A Corner in Wheat

A Corner in Wheat

1909
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Country Doctor

The Country Doctor

1909
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lonely Villa

The Lonely Villa

1909
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Sealed Room

The Sealed Room

1909
×
★★★
Edit this entry  
13
Those Awful Hats

Those Awful Hats

1909
×
Edit this entry