Tyler has logged 14 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
300

300

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kino-Pravda No. 3

Kino-Pravda No. 3

1922
×
Edit this entry  
13
Que Viva Mexico!

Que Viva Mexico!

1979
×
Read the review Edit this entry  
12
The General Line

The General Line

1929
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
October (Ten Days that Shook the World)

October (Ten Days that Shook the World)

1927
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Strike

Strike

1925
×
★★★★★
Read the review Edit this entry