Sort by
  • The Batman

    ★★★★★

  • The King's Man

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

  • The Tomorrow War

    ½

  • Black Widow

  • Fear Street: 1994

  • Luca

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • Supernova

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Tenet

  • The Surrogate

    ★★★★

  • Sputnik

    ★★★½

  • The New Mutants

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★½

  • Mulan

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Mortal

    ★★½

  • Dry Wind

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • The Thing About Harry

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★

  • Zola

    ★★★½

  • 1917

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Joker

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Dark Phoenix

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Ma

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

  • Brightburn

  • Chernobyl

  • Avengers: Endgame

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • When I Get Home

  • What Men Want

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

  • Velvet Buzzsaw

  • Little Monsters

    ★★½

  • Wounds

    ★★

  • Hail Satan?

    ★★★★★

  • Polar

  • I Am Mother

  • Glass

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½