Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
Edit this entry  
10
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
½
Edit this entry  
05
Luca

Luca

2021
×
Edit this entry  
02
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Dry Wind

Dry Wind

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Mortal

Mortal

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Supernova

Supernova

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
What Men Want

What Men Want

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Thing About Harry

The Thing About Harry

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Death in Buenos Aires

Death in Buenos Aires

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
Where Are You Going, Habibi?

Where Are You Going, Habibi?

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wounds

Wounds

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Salt

Salt

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crossroads

Crossroads

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pilgrimage

Pilgrimage

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★
Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry