Mike has logged 78 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Beautiful Something

Beautiful Something

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
In & Out

In & Out

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Bronze

The Bronze

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
17
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Pass

The Pass

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Loev

Loev

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Taekwondo

Taekwondo

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
White House Down

White House Down

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Lazy Eye

Lazy Eye

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Edit this entry  
05
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★½
Edit this entry  
25
Life

Life

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
This Means War

This Means War

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Burning Sands

Burning Sands

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
King Cobra

King Cobra

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
David's Birthday

David's Birthday

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dark City

Dark City

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Poster Boy

Poster Boy

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jackie

Jackie

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry