Mike has logged 31 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Poster Boy

Poster Boy

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jackie

Jackie

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★½
Edit this entry  
17
Grizzly Rage

Grizzly Rage

2007
×
Read the review Edit this entry  
17
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Edit this entry  
11
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★½
Edit this entry  
06
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Henry Gamble's Birthday Party

Henry Gamble's Birthday Party

2015
×
★★½
Edit this entry  
05
World War Z

World War Z

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★½
Edit this entry  
02
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Edit this entry  
02
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Head On

Head On

1998
×
★★½
Edit this entry