• The Green Knight

    ★★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • F9

    ★★★½

  • The Pedal Movie

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Q: Into the Storm

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • kid 90

    ★★★½

  • Attack of the Murder Hornets

    ★★★★

  • Patrice O'Neal: Killing Is Easy

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • Sunday Dinner

  • Bliss

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • The Rifleman

  • The Infamous Future

  • Long Toast

  • The Last Blockbuster

    ★★

  • The End of the Storm

    ★★★½

  • The Orange Years: The Nickelodeon Story

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • Totally Under Control

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★½

  • Wild Card: The Downfall of a Radio Loudmouth

    ★★★

  • Lonely Blue Night

  • Fine China

  • People You May Know

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Tobacco Barns Light Studies

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★★

  • In My Room

  • Robin's Wish

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★½

  • We Die Alone

  • I Used to Go Here

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★★

  • The Speed Cubers

    ★★★★½

  • Frontline: United States of Conspiracy

    ★★★★½

  • Point and Line to Plane

  • Do You See What I See?

  • Gamemaster

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★★½

  • 8:46

  • The King of Staten Island

    ★★

  • Boys & Toys

  • Dark City Beneath the Beat

    ★★★★

  • Capone

    ★★★★

  • Cryptopia: Bitcoin, Blockchains & the Future of the Internet

    ★★★

  • Hiplet: Because We Can

  • The Voice in Your Head

  • The Seeker

  • The Last Dance

    ★★★½

  • The Altruist

  • Kill Chain: The Cyber War on America's Elections

    ★★★★

  • Modern Whore

  • After Truth: Disinformation and the Cost of Fake News

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★