Tyler has logged 317 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fire in Paradise

Fire in Paradise

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
Read prior review Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
American Factory

American Factory

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lion King II: Simba's Pride

The Lion King II: Simba's Pride

1998
×
Edit this entry  
16
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Edit this entry  
14
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Monos

Monos

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Transit

Transit

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Love, Antosha

Love, Antosha

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry