Tyler has logged 21 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tangled

Tangled

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Edit this entry  
10
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry