Tyler 'Llewyn' has logged 174 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Edit this entry  
29
After We Collided

After We Collided

2020
×
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Edit this entry  
28
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Edit this entry  
22
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Edit this entry  
18
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Edit this entry  
07
Come Play

Come Play

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
30
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Lie

The Lie

2018
×
★★
Edit this entry  
22
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★½
Edit this entry  
13
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Living Need Light, the Dead Need Music

The Living Need Light, the Dead Need Music

2014
×
Edit this entry  
30
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Mulan

Mulan

2020
×
★½
Edit this entry  
04
Sitting

Sitting

2017
×
Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
03
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★½
Edit this entry