• Maleficent: Mistress of Evil

    ★½

  • Tall Girl

  • Guns Akimbo

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • The Goldfinch

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Your Girlfriend

  • Joker

    ½

  • First Cow

    ★★★★★

  • Judy

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Float

  • It Chapter Two

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Secret Obsession

    ½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Ma

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • I Am Easy to Find

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Guava Island

    ★★½

  • The Perfect Date

  • After

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • The Curse of La Llorona

    ★½

  • Five Feet Apart

    ★★

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Stuber

    ★★½

  • Good Boys

  • Dumbo

    ★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★½

  • Kim Possible