• Isn't It Romantic

    ★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Blinded by the Light

    ★★★★

  • High Flying Bird

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Late Night

    ★★★½

  • Apollo 11

    ★★★½

  • Serenity

  • Kitbull

  • Fyre

    ★★★

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★½

  • Fyre Fraud

  • Glass

    ★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Uninspired

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Welcome to Marwen

    ★½

  • Vice

    ★★½

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Aquaman

    ★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★

  • Bird Box

    ★★

  • On the Basis of Sex

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Venom

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Overlord

    ★★★

  • Maniac

    ★★★★½

  • The Perfection

    ★★½

  • Green Book

    ★★

  • Slice

  • High Life

    ★★★★½

  • Her Smell

    ★★★½

  • Where Hands Touch

    ½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • mid90s

    ★★

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Life Itself

    ½

  • Brotherhood

  • Gloria Bell

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★½

  • The Hate U Give

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★½

  • The Lie

    ★★

  • Greta

    ★★★

  • The Predator

    ★★

  • Vox Lux

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • The Nun

    ★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • Boy Erased

    ★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Free Solo

    ★★★★