Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Fearless

Fearless

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Moffie

Moffie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pink Wall

Pink Wall

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Producers

The Producers

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Three O'Clock High

Three O'Clock High

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Courier

The Courier

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jungle 2 Jungle

Jungle 2 Jungle

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scooby-Doo! The Sword and the Scoob

Scooby-Doo! The Sword and the Scoob

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Expendables

The Expendables

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Real Genius

Real Genius

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Belushi

Belushi

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Going the Distance

Going the Distance

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry