Tyler has logged 38 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
You Can Count on Me

You Can Count on Me

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Apostle

Apostle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cocktail

Cocktail

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
22 July

22 July

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Signs

Signs

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mom's Got a Date with a Vampire

Mom's Got a Date with a Vampire

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Casper

Casper

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry