Sort by

Tyler has logged 397 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Vacancy

Vacancy

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Monos

Monos

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Villains

Villains

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Red State

Red State

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lords of Dogtown

Lords of Dogtown

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Book of Eli

The Book of Eli

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Harriet

Harriet

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Midway

Midway

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Outlander

Outlander

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Judgment Night

Judgment Night

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry