Sort by

Tyler has logged 32 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Toy Soldiers

Toy Soldiers

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Parenthood

Parenthood

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
What About Bob?

What About Bob?

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry