Tyler has logged 35 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Prince of Tides

The Prince of Tides

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Count of Monte Cristo

The Count of Monte Cristo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
8MM

8MM

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Casualties of War

Casualties of War

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hot Chick

The Hot Chick

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Grey

The Grey

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Failure to Launch

Failure to Launch

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry