Sort by

Tyler has logged 316 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Flag Day

Flag Day

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tristan & Isolde

Tristan & Isolde

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Clockstoppers

Clockstoppers

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Funny People

Funny People

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry