• Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★★

  • The Tax Collector

    ★★

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Host

    ★★★★

  • Greenland

    ★★★★

  • Unhinged

    ★★★

  • Greyhound

    ★★½

  • The Rental

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Artemis Fowl

    ★★

  • Scoob!

    ★★½

  • The Wrong Missy

    ★★★

  • Capone

    ★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • The Plot Against America

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Spenser Confidential

    ★½

  • Bloodshot

    ★★½

  • The Way Back

    ★★★★

  • Escape From Pretoria

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★★

  • The Photograph

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★½

  • Fantasy Island

    ½

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Nine Days

    ★★★★

  • The Rhythm Section

    ★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Wendy

    ★★★½

  • Downhill

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Courier

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • His House

    ★★★½

  • Spree

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Dolittle

  • Togo

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • Cats

  • Bombshell

    ★★★

  • 6 Underground

    ★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • The Good Liar

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Midway

    ★½

  • The Outpost

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★